şeker Hamuru ıle Pasta Yapımı Tarifi


Kişi Sayısı:    Hazırlanış: .    Pişirme: .


şeker Hamuru ıle Pasta Yapımı Tarifi
×

  4      0  


 

şeker hamuru ile pasta yapımı konusunda, özellikle tadı konusunda gelen sorular üzerine ilk çalışmamın resimlerini de yayınlıyorum. Bu konuda uzman değilim ama iddialı bir acemiyim, bu güne kadar şeker hamurunu kendim yapmayıp, hazır satın alıyordum ancak bir daha ki sefere kendim yapacağım. Tat konusuna gelince, pastanın üzerini krema ile kapladığınızda ve şeker hamurunu olabildiğince ince açtığınızda, herhangi bir değişiklik yaratmıyor. Kendi tadı da fena değil ama ben pasta yemeyi tercih ederim, onun için olabildiğince ince açıyorum.
Bu arada soruları da cevaplayayım; şeker hamuru buzdolabında saklanıyor, benim şeker hamurum sanırım hava aldığı için baya sertleşmişti, su ile toparlayıp, merdane ile güzelce döverek kendine anca getirdim, tamamen pürüzsüz bir hale geldi ama bu parçaları winnili pastada ki şekilleri yapmak için kullandım, pastayı kapladığım hamur tazeydi.
Toz gıda boyasını çok az su ile sulandırıp kullanabilirsiniz.
şeker hamurunu kurabiyeleri süslemek için de kullanabilirsiniz, özellikle bebek kurabiyeleri için çok hoş oluyor, yakında bunun için de bir örnek yayınlayacağım, eğer yakınlarınızda yeni doğacak bir bebek varsa, kesinlikle değerlendirmeniz gereken bir alternatif.

Bizce bu tarif için sizde bir yorum yapabilirsiniz.