Pastırmalı Milföy Pizzaları Tarifi


Kişi Sayısı:    Hazırlanış: .    Pişirme: .


Pastırmalı Milföy Pizzaları Tarifi
×

  1      0  


 

Eşimin Kayseri’ ye yaptığı iş gezisinden payıma düşen pastırmaların ( tattığım en iyi pastırmadır)  fırında aldığı tat ve milföyün zaten tartışılmaz lezzeti bir araya gelince bu enfes börek çıktı ortaya. Aynı şekilde içine sucuk, mantar, sosis veya başka herhangi bir malzemede koyabilirsiniz, iç harcı sizin damak tadınıza kalmış ama kesinlik bu şekilde de denemenizi öneririm.

Milföy hamurunun bu şekilde de kullanılabileceğini bilenleriniz vardır elbette ama bilmeyenler için ve kahvaltıda değişik birşeyler yapsam ama kolay da olsa diyenler için bu tarifi yazmak istedim.

Pastırma seçerken özellikle Kayseri pastırması olmasına ve sırt kısmından yapılmış olmasına (sırt pastırması) dikkat etmenizi tavsiye ederim, çünkü benim bugüne kadar yediğim en iyi pastırmaydı.

Milföyün içinin çanak şeklinde kalması için malzemeleri yerleştirmeden önce keskin bir bıçak yardımıyla dört kenarını çizin, böylece milföyün kenarları kabaracak, orta kısım ise  üzerindeki malzemenin de etkisiyle çukur kalacak.

  1. En alt kata pastırmayı koyun, üzerine domates ve biber dilimlerini, bir tatlı kaşığı kadar mısır ilave edin ve önceden ısıtılmış fırına verin.
  2. Malzemelerin ve milföyün pişme süresi hemen hemen aynı, milföy kızarınca fırından çıkarın ve üzerine birer tutam kaşar peyniri rendesi koyup tekrar fırına verin.
  3. Kaşarlar eriyince sıcak olarak servis yapın (toplam 10-15  dk içinde pişiyor)

Bizce bu tarif için sizde bir yorum yapabilirsiniz.