Kiraz Soslu Tarçınlı Pirinç Puding Tarifi


Kişi Sayısı:    Hazırlanış: .    Pişirme: .


Kiraz Soslu Tarçınlı Pirinç Puding Tarifi
×

  1      0  


Kiraz Soslu Tarçınlı Pirinç Puding Tarifi

Malzeme Listesi

    Puding
    6 kase su
    Bir buçuk kase pişmemiş Amerikan pirinci
    Yarım çay kaşığı tuz
    1 tarçın dalı
    3 kase süt
    Yarım kase şeker
    1 çay kaşığı çekilmiş tarçın
    1 çay kaşığı vanilya özü

Sos

    1 kase donmuş kiraz
    Bir buçuk kase su
    2 çorba kaşığı şeker
    1 çorba kaşığı su
    1 çay kaşığı mısır nişastası
    Yarım çay kaşığı vanilya özü

Hazırlanması


Pudingi hazırlamak için, önce pirinci, suyu, tarçın dalını ve tuzu büyük, ağır bir sos tenceresine ekleyin; kaynama noktasına getirin. Isıyı düşürün ve kapağı açık bir şekilde 20 dakika veya pirinçler yumuşayana dek kaynatın. Süzün.
Pirinç ve tarçın dalını tencereye geri koyun; içine süt, 1/2 kase şeker, ve çekilmiş tarçını karıştırın. Orta ateşte, devamlı karıştırarak kaynama noktasına getirin. Ocağı orta-düşük arasında bir noktaya kısın; 30 dakika veya koyulaşıncaya kadar, sıklıkla karıştırarak pişirin. Tarçın dalını çöpe atın. Ocaktan alın; 1 çay kaşığı vanilya ve 1/2 çay kaşığı badem özünü karıştırarak ekleyin.
Sosu hazırlamak için, kirazları ve 1 1/2 kase suyu orta boylu bir sos tenceresine koyun. Kaynama noktasına getirin. Ocağı kısın, ve 20 dakika kadar kaynatın. ıçine 2 çorba kaşığı şeker karıştırıp; 5 dakika kadar kaynatın. 1 çorba kaşığı su ve mısır nişastasını ekleyin. Kiraz karışımına ekleyin; kaynama noktasına getirin. 1 dakika veya hafifçe koyulaşana kadar, sıkça karıştırarak pişirin. Ocaktan alın; 1/2 çay kaşığı vanilya özü karıştırın. Pudingi sosla servis edin.

Bizce bu tarif için sizde bir yorum yapabilirsiniz.